خانه » آموزشی » الکسانت‌شهر
الکسانت‌شهر
الکسانت‌شهر

الکسانت‌شهر

الکسانت‌شهر سرویس جدید و جالبی است که باهدف افزایش رتبه و ترافیک سایت راه‌اندازی شده است. روش کار نت‌شهر بدین‌صورت است که مدیران سایت‌ها پس از عضویت رایگان در این سرویس می‌توانند سایت خود را ثبت کرده و با کسب امتیاز لازم بازدید ترافیک سایت خود را افزایش دهند. این افزایش ترافیک از طریق هدایت کاربران سایت نت‌شهر به سایت شما انجام خواهد شد. شاخص نت‌شهر برای افزایش رتبه الکسا می‌باشد، پس برای استفاده از خدمات این سرویس باید افزونه الکسا مرورگر خود را نصب‌کرده باشید.

الکسانت‌شهر بابت هر بازدیدی که شما از سایت‌های معرفی‌شده انجام می‌دهید امتیازی به شما اختصاص می‌دهد و بر اساس امتیاز کسب‌شده شما، بازدیدکننده به سمت سرویس شما هدایت می‌کند، الزاماً برای کسب امتیاز نیازی نیست که از سایر سایت‌ها بازدید کنید، قطعاً این کار برای مدیر یک سایت به‌صورت روزانه امکان‌پذیر نیست اما نت‌شهر امکان خرید امتیاز را برای مدیران سایت‌ها فراهم کرده است، تا آن دسته از کاربران که با پرداخت هزینه تمایل به افزایش ترافیک و رتبه الکسا سایت خود دارند بتوانند از این امتیاز استفاده کنند.

الکسا یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اعتباری برای سنجش میزان بازدیدهای یک سایت به شمار می‌رود، اگرچه یک کسب‌وکار و سایت نوپا به شاخص‌های زیادی برای موفقیت نیاز دارد، نمی‌توان الکسا را بدون تأثیر دانست، خصوصاً که فعالیت سایت مدنظر، جنبه رسانه‌ای هم داشته باشد.

نت‌شهر یک ایده خلاقانه سئو است که به خوی اجراشده، در شرایطی که بسیاری از مجریان و توسعه‌دهندگان وب، با روش‌های سنتی از ابزارهای فناوری کسب درآمد می‌کنند – یعنی دریافت مبلغی درازای اجرای یک پروژه – نت‌شهر را می‌توان یک جهش خوب در حیطه خودکارسازی و انجام هوشمندانه یک فرایند توسعه، در بخش سئو به‌حساب آورد.

فرایندهای مختلف اجرای پروژه‌های تحت وب به‌سرعت به سمت خودکار شدن هوشمند پیش می‌روند، ازجمله این‌ها می‌توان به سامانه‌های مدیریت محتوای جدید که صرفاً با چند کشیدن و رها کردن یک سایت کاملی در اختیار کاربر قرار می‌دهند، یا مثلاً سرویس میلوژی که حیطه اصلی فعالیت آن مدیریت فردی و سازمانی، روانشناسی و شناخت درمانی است، اما با یک رویکرد هوشمندانه از تعامل انسان و ماشین یکی از بهترین استارتاپ‌های سال ۹۳ را راه‌اندازی کرده است.

Netstart-alexa-netshar_03

الکسانت‌شهر به‌خوبی ایده خود را اجرا کرده، سایت از رابط کاربری خوب، ساده و حرفه‌ای برخوردار است و هیچ‌گونه اطلاعات اضافه در آن وجود ندارد تا باعث سردرگمی کاربر شود. با توجه به اینکه بسیاری از مدیران سایت‌ها تخصص‌ حرفه‌ای در حوزه برنامه‌نویسی و توسعه وب ندارند، به‌راحتی می‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

این سایت پتانسیل بسیار بالایی در بخش ماشینی کردن هوشمند خدمات سئو پیش روی خود دارد و انتظار می‌رود پس از مدتی بتواند بازخوردهای گرفته‌شده از فعالیت خود را به جزئیات فنی و قابل نیاز کاربران تبدیل کند. به نظر من نت‌شهر سرآغاز یک فرایند جدید در بازار سئو وب فارسی است.

نت‌شهر را می‌توان جزء اولین سامانه‌های خودکار سئو در وب فارسی به‌حساب آورد، طبق مثل قدیمی معما چو حل گذشت آسان شود و به استناد بازار پررقابتی که سئو در فضای مجازی فارسی دارد، باید انتظار راه‌اندازی سایت‌ها و سرویس‌های مشابه زیادی در این حوزه بود.

الکسانت‌‌شهر تمام تمرکز خود را بر روی افزایش رتبه الکسا سایت‌ها گذاشته است، و در مورد مسائل فنی افزایش رتبه توضیحات بیشتری ارائه نکرده است، با توجه به اینکه مدیران سایت‌ها همواره با تغییر الگوریتم موتورهای جستجو و خصوصاً گوگل مواجه هستند، ممکن است این شبه برای آن‌ها ایجاد شود که استفاده از چنین خدماتی آیا می‌تواند تأثیر منفی بر سایر شاخص‌های سئو یک سایت داشته باشد یا خیر؟

در اولین ورود به سایت نت‌شهر، صفحه اصلی به زبان انگلیسی دیده می‌شود، این خبر از چشم‌انداز وسیع این استارتاپ دارد که به بازاری فراتر از وب فارسی نگاه می‌کند، پس در آینده باید انتظار گسترش خدمات و امکانات این سرویس را داشته باشیم. باعث خوشحالی است که استارتاپ‌های فارسی از همان ابتدا به جهانی‌شدن و تعمیم خدمات خود به وب جهانی می‌اندیشند.

آدرس سایت الکسانت‌شهر: http://alexa.netshahr.com

 

آموزش کسب و کار اینترنتی

مطلب پیشنهادی

معرفی سایت Payment24

گروه Payment24 ، فعالیت ها، اعضا و افتخارات همانطور که میدانید متاسفانه بدلیل وضع تحریمات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *